Ing. Martina Lambert, MBA

Ing. Martina Lambert, MBA

ředitelka marketingu a komunikace Slavia pojišťovna

Vystudovaný obor, součást SU, rok ukončení

OPF, Marketing a management, 1999

Životní krédo, citát, myšlenka

Mám jich více, ale v podstatě vyjadřují to samé: Když nejde o život, nejde o nic. (líbí se mi, co říkal Radek Brzobohatý: „Hlavně se z toho ne…“ :-)) Ráno moudřejší večera. (Sleep on it). We will cross the bridge when we come to it.

Co Vám přineslo studium na součásti SU?

Super zkušenosti, rozhled, dobrý akademický základ do života.

Na co nejraději vzpomínáte ze svého studentského života na součásti SU?

Na lidi. Profesory i spolustudující kolegy a kolegyně. Hlavně, když přešli spontánně v rámci diskuze nebo vysvětlování do polštiny či místního dialektu, to byl zážitek. (Jsem ze západních Čech, trochu daleko. :-))

Váš největší úspěch v dosavadní kariéře?

Co je to úspěch v kariéře? Čísla, prodeje, objemy? Jsem profesionální fixer-upper, tedy dávám dohromady to, co nefunguje, to, co je potřeba postavit na nohy, rozjet, namotivovat apod. Můj úspěch je, když vidím, že lidi kolem mne získají zpět elán, rostou a dělají dobře to, co mají rádi a chtějí dělat. Pak funguje i celý tým i firma a dodáváme požadované výsledky.

Co byste chtěl vzkázat těm, kteří uvažují o studiu oboru, který jste na Slezské univerzitě v Opavě absolvoval?

Učit se, učit, se, učit se. Myslím tím pořád se učit, tolik se toho v našem oboru mění a rychle. Nové technologie, nové kanály, ta rychlost změn je až šílená. Ale také, když je toho moc, nadechnout se, ustoupit o krok zpět a vzpomenout si na selský rozum. Spousta věcí se dá vyřešit i vlastním selským rozumem, nepotřebuji na vše AI!

Sledujete současné dění na SU?

Tak trochu zpovzdálí, přes sítě a přes lidi, se kterými jsem propojena.

Co Vás napadne jako první myšlenka při zmínce o SU?

Že dala republice super absolventy!